אבחונים פסיכולוגים, מה הם? - סדן - חברה רווחה וחינוך - מרכז טיפול וייעוץ פסיכולוגי

23 יוני 2015
הערה  סגור לתגובות על אבחונים פסיכולוגים, מה הם?

אבחון פסיכודיאגנוסטי:

הינו תהליך הערכה פסיכולוגי רחב המיועד לתת תמונה מקיפה באשר למבנה האישיות של הנבדק בתחום הקוגניטיבי, הרגשי, החברתי, הנפשי. הערכה זו כוללת את: רמה האינטליגנציה IQ, חרדות , מנגנוני חרדה, דחפים, כוחות מול חולשות ועוד..

למי מיועד?

האבחון הפסיכו- דיאגנוסטי מיועד לכל מי שמעוניין בו, אך לרוב נעשה לצרכים מסוימים, כגון: התאמה למסגרות לילדים עם פיגור שכלי, התאמה למסגרות חוץ ביתיות, ילדים להורים פרודים או בתהליכי גירושין, דרישה של מוסד חיוכי, התנהגות לא מאופיינת של ילד, רצון ההורים.

האבחון מועבר על ידי פסיכולוג קליני .

אבחון פסיכולוגי :

בדיקת IQ , בדיקת אינטליגנציה מיועדת לילדים מגיל 4 ומעלה.

אבחון פסיכו דידקטי

אבחון פסיכו דידקטי הינו אבחון כוללני המשלב את התחום הדידקטי והפסיכולוגי, האבחון נערך בחלקו הראשון בהיבטים דידקטיים של מיומנות למידה ואילו בחלקו השני נבדקים תהליכים קוגניטיביים, רגשיים שמשפיעים על רכישת מיומנות הלמידה, האבחון הפסיכו דידקטי מספק תמונה אינטגרטיבית ביחס ליכולות של הילד.

תמונה אינטגרטיבית זו של תפקודי האינטליגנציה וכישורי הלמידה ביחד מהווים מידע לגבי ליקויי הלמידה של הילד, אם ישנם כאלה. ליקויים אלה רבים ומגוונים, הופעתן של לקויות למידה בגוונים שונים, יכולה להעיד על פגיעות בתפקודי הזיכרון, יכולות גרפו- מוטורית, עיבוד מידע, קושי בארגון והתמצאות במרחב , בעיות מוטוריות, רגשיות , סביבתיות ועוד.

ההמלצות להימשך הן התכלית בעריכת אבחון זה, מאחר והוא משלים את התמונה החסרה הן לילד עצמו והן לסגל ההוראה ולהורים כאחד. ההמלצות שיינתנו בתחום הקוגניטיבי והרגשי והלימודי, מטרתן הן לסייע בהדרכת בגל ההוראה וההורים, ובנוסף לכך תסייע לילד להיעזר בכוחותיו על מנת להתגבר על קשייו.

למי מיועד ?

האבחון הפסיכו- דיאגנוסטי מיועד לכל מי שמעוניין בו, אך לרוב נעשה לצרכים לימודיים.

Comments are closed.

Checking...

Ouch! There was a server error.
Retry »

Sending message...

צור קשר

ניתן לפנות אלינו באופן מקוון בטופס הנמצא בעמוד זה